Ladda ner programmet till torsdag 25/5 som pdf

Ladda ner programmet till lördag 20/5 som pdf

Banprogrammet för tisdag 30 maj laddas ned via travsport.se med länken nedan.

Ladda ned banprogrammen på www.travsport.se
När programmen finns uppladdade aktiveras knappen banprogram på sidan.
Där finns samtliga travbanors program och även äldre program.


Lördag 20 maj

Lopp 1. V4-1.
2140:
1 Catchy Girl - Gu?nther P
2 Mightiness - Karlsson M
3 Wimsan Stingson - Stenkilsson S
4 Raia - Landén S
5 Favorit Mauritz - Mauritzsson J
6 Sags Miss Chip - Lindblad N
7 Dania Stetson - Nilsson K
8 Fun Kee - Strandberg J

 

Lopp 2. V4-2.
2140:
1 Nelle Atticus Big - Viktorsson A
2 Salsa too Knight - Bengtsson T
2160:
3 Ninja Face - Bergquist A-K
4 Prince of Laddie - Strandberg J
5 Ruth Henna - Andersson M
6 Cherrie Muse - Dahlqvist M G
2180:
7 Mercedes Mauritz - Pilenberg J
8 Eksmadens Queen - Johansson A
9 Windwalker - Jonasson C
10 Beatrice Hornline - Odder A
11 Harpos Blue Swede - Werder S J
12 Simoni's Sunshine - Lindqvist H

Lopp 3. V4-3. Auto.
2140:
1 Jenny Sånna - Lindblad N
2 Tedious - Jonasson C
3 Keycard - Gu?nther P
4 Sobel Mynta - Samuelsson O
5 Brigitte K. - Lindblad C
6 Alfas Genie - Rasmusson L
7 Fickle Morning - Niklasson M
8 Borups Othello - Malmqvist R
9 Orange Crowe - Bianchi R

Lopp 4. V4-4.
2140:
1 Sampson Spitha - Lindvall F
2 Athena D.T. - Gu?nther P
2160:
3 Sapphiron S.L. - Bengtsson M
4 Super Nisse - Larsson Y
5 Prive - Lindblad N
6 Refrigerator - Jönsson K
7 Picico Blessed - Nilsson S
8 Özil - Lindblad C
9 Shaded - Pilenberg M

Lopp 5. V5-1. Auto.
2140:
1 Jake Face - Landén S
2 Apollo Damgård* - Jacobsen A
3 Xlnt Conways Class - Ferracane F
4 Johan Roc - Samuelsson O
5 Obelix B.T.* - Nielsen T
6 Elmer Gold - Rånlund M
7 Jarl af Solnäs - Jonasson C

Lopp 6. V5-2. Auto.
1640:
1 Olfa Wareco - Sahlg.-Fromell M
2 Enjoy Chocolate - Karlsson M
3 Long Life - Johansson P
4 Inara - Persson P-I
5 Gibbe Roni - Örberg B
6 Soul Artist - Gu?nther P
7 Stardust Lady - Karlsson D
8 Rocky Hanover - Sjöberg P H
9 Hermes Laday - Nimåker L
10 Hurricane Blue - Jonasson C

Lopp 7. V5-3 V3-1. Auto.
2140:
1 Cavolino - Ahlborg C
2 Puyol - Lindblad C
3 Move It - Jacobsen A
4 Staro Jellybean - Huisman T
5 Pangur - Gu?nther P
6 Barkåks Pilgrim - Hansen J A
7 Dontgiveup Mauritz - Mauritzsson J
8 Enge Nitro - Ferracane F
9 Lost in Dreams - Einarsson I
10 Nici - Malmqvist R
11 Juicy Lucy - Nyman T
12 Diamond Breeze - Niklasson M

Lopp 8. V5-4 V3-2. Auto.
2140:
1 Vega Simoni* - Hansen J A
2 Selene Ride - Andersson R
3 Yoda Brick - Persson P-I
4 Regitze Gold* - Pedersen K
5 Ila Håleryd* - Jacobsen A
6 Cayenne Dimanche - Malmqvist R
7 Too Cool to Care - Svedin S
8 Marvelous Face - Gu?nther P
9 Holly Roni - Örberg B
10 Quantum Athena - Björkman L L
11 Simb Gracia - Huisman T
12 Vegas Am - Sjöberg P H

Lopp 9. V5-5 V3-3. Auto.
1640:
1 Pacificator - Lindblad N
2 Killer Queen Melon - Gu?nther P
3 Causette d'Atout - Pace J-C
4 Tour de France* - Jacobsen A
5 Scoccos Fleury - Uvgård P
6 Right or Wrong - Fyhr V
7 Stevie Ray - Nilsson S
8 Rock Star Fougett - Samuelsson O
9 Gert Oleg - Ericsson S
10 Stoneface - Niklasson M
11 Roblox Memphis - Andersson R
12 Barkåks Surprise - Hansen J A

Kvallopp, 14.15
2140:
1 Infinitus - Pedersen F
2 Forrest Hornline - Lindblad N
3 Hey Joe - Samuelsson O
4 Without Hesitation - Huisman T
5 Quo Lloyd - Lindblad C
6 Countdown Fougett - Strandqvist S
Premielopp.
2180:
7 Paradise Bird - Norberg S
8 Nelli Madame - Fyhr R


Torsdag 25 maj
Lopp 1. V5-1.
2640:
1 Mauquenchy M.H. - Oscarsson K
2 S.J.'s Rex - Fiore C
3 Devs Detonation - Johansson H B
4 Draft One - Knutsson K
5 Inceptional - Ingves P
6 Dennis C.K. - Juel J
7 Bag's Simoni* - Jacobsen A
8 Rio An d'Mill - Virestedt A
9 Audrey D.K.* - Ecce K
10 Diamond Hall - Eriksson C

Lopp 2. V5-2. Auto.
2140:
1 Sing of Mars - Viktorsson A
2 Goldseeker - Pilenberg J
3 Quantum Gliding - Brunzell J
4 Get on Up* - Mönster M
5 Sugarboy Petoj - Bengtsson T
6 Caddie June - Aho I
7 Pilevallas Krabat - Lindqvist H
8 See You Happy - Jonasson C
9 Archimede le Group - Werder S J
10 Thengill - Larsen H

Lopp 3. V5-3. Auto.
2140:
1 Tronidor W. - Oscarsson K
2 Taiga Woodland - Elias M
3 Slättaröds Kazire - Untersteiner P
4 Dream of Nature - Nilsson S
5 Henrik Greenwood - de Haan M
6 Prins Express P.H. - Jonasson C
7 Tipp Off - Dyhrberg S
8 Lorenco* - Lövgren J
9 Josåfin Lagö - Niklasson M
10 Betting Superstar - Ingves P

Lopp 4. V5-4. Auto.
1640:
1 Quantum Glider - Rudqvist H
2 Cocky* - Juul S
3 Banderas* - Ecce K
4 Marit Udsen - Mönster K
5 Uncle di Poggio - Uhrberg T
6 O'Lloyd - Lindblad N
7 Maverick Dream - Eriksson K
8 Anders And* - Jensen A F
9 Dacapo Silvåkra - Oscarsson K
10 Eg a Lif - Nordström P
11 Fine Lane - Eriksson C
12 A.U.Viktoria - Örberg B

Lopp 5. V5-5. Auto.
2140:
1 Poulter - Robertsson P
2 Medium - Huisman T
3 B.Eat Them - Odell A
4 Against All Odds - Jönsson L
5 Vital - Johansson U
6 Victor Maxim - Örberg B
7 Demolition Man F. - Nilsson B A
8 Isildur - Hellgren A
9 Flirtin Boy - Arnqvist P
10 Champion Melon - Jonsson H
11 Sensei Act - Uvgård P
12 Valnes Filippa - Johansson H B

Lopp 6. V64-1. Auto.
2140:
1 Tack Wee* - Takter J
2 Rolf Lynghöj* - Uhrberg T
3 Nancy America - Jensen F
4 Zinedine Bob - Eriksson K
5 Dollar Access - Olsson K
6 Alex Tröjborg - Eriksson C
7 Tango Vang* - Juel J
8 Paramount - Ingves P
9 Thunder Peak* - Juul S
10 Flash Håleryd - Untersteiner P

Lopp 7. V64-2. Auto.
2140:
1 Achilleus* - Juel J
2 Alfas Heureka - Lövgren J
3 Herakleitos F. - Takter J
4 Small Talk - Uhrberg T
5 Igor Ribb - Eriksson C
6 Fabriz Boko - Elias M
7 Wallander D.K.* - Mönster K
8 Börge* - Juul S
9 Pondus Millpond - Larsen H
10 Shirwan As - Oscarsson K
11 The Yankee - Granlund J
12 Sindy Skovsende* - Ingves P

Lopp 8. V64-3 V4-1.
2140:
1 Kung Edward - Takter J
2 Agrippina - Örberg B
3 Sobel Jocke - Untersteiner P
4 Le Baron - Jonasson C
5 Zorn Brick* - Ecce K
6 Defy Anything - Jensen F
7 Run Ceasar Run - Eriksson C
8 Ahsoka T.Dream - Sjunnesson J
9 Sphinx d'Inverne - Eriksson K
10 Snip* - Ingves P
11 Wonderboy* - Juul S
12 Classic Kimble - Lövgren J

Lopp 9. V64-4 V4-2 V3-1. Auto.
2140:
1 Devs Daffodil - Lövgren J
2 Sissy Face - Takter J
3 Eloge Brodda - Uhrberg T
4 Run Chica Run - Untersteiner P
5 Darling Harbour - Sjunnesson J
6 Vamp Kronos - Eriksson C
7 Samantha As - Eriksson T O
8 Miss Marbel - Ingves P

Lopp 10. V64-5 V4-3 DD-1 V3-2. Auto.
1640:
1 Womanizer N.O.* - Mönster K
2 Ups Simoni* - Andersen N
3 Ymer Brick* - Ecce K
4 Kamanda - Untersteiner P
5 Vanquish Kronos - Eriksson C
6 Perche' Si Jet* - Elias M
7 Wega Vang* - Juel J
8 Bubba Degato - Lövgren J
9 Rajah Press - Takter J
10 Lightman O.* - Dahlgaard J
11 Apapmand* - Ingves P

Lopp 11. V64-6 V4-4 DD-2 V3-3. Auto.
2140:
1 Kendra Silvio - Uhrberg T
2 Marta Chip - Eriksson C
3 Unique Sisa* - Dahlgaard J
4 Lonely Star - Sjunnesson J
5 Philistine Face - Eriksson K
6 New Devotion - Ingves P
7 Ilona Håleryd - Untersteiner P
8 Pioneer Face - Takter J
9 Tourmalet* - Mönster K
10 See You Tomorrow - Lindblad N
11 Snow Angel - Olsson K
12 Red Hot Metalimo - Nordström P

Tillbaka


Jägersro, Box 9506, 200 39 MALMÖ ~ Telefon: 040-671 82 00 ~ Fax: 040-671 82 50

Webbproduktion: Ahltorpmedia AB